9. apr 2011

Mustad palmikud / Black Cables

Tere üle hulga aja ka minu poolt!
Peale eelmise postituse punase salli lõpetamist tuli kudumises paus, alustasin ja harutasin, kuid üksiki asi ei juhtunud see õige olema. Lõpuks panin varrastele kampsuni, mille mustrit (Fireside sweater) ostes, plaanisin endale paksu ja sooja talvekampsiku kududa. Lootuses soojadele ilmadele, tegin selle hoopis puuvillasegusest Rowan Calmer lõngast (kulus 10 tokki). Lõngaga olen väga rahul, see on pehme ja hea kududa. Ainuke, mida tuleks tähele panna on see, et seda saab kududa vaid üsna terava vardaga, sest muidu ei tule kõik lõngakiud korraga läbi, Addi ei sobinud, KnitPro omad aga küll. 


Originaalis oli see kootud palju jämedama lõngaga ja kuigi ma enda arvates hoolikalt arvutasin kui palju ma silmuseid peaks juurde tegema, et paras tuleks, vaatan nüüd, et oleksin võinud julgelt veel natuke lisada. Varrukaid kududes tegin mustris muudatusi, nt kahandused on tehtud palmikute vahele, sest ma ei tahtnud väiksemaid ära kaotada.

Alguses mõtlesin, et ei panegi nööpe, sest need keerduvad servad (proovisin sellega võidelda, siis aga vaatasin, et pole hullu midagi) on päris armsad, kuid nüüd pildi pealt vaatan, et peaks sinna  mingi kinnise ikkagi panema.

Tegelikult meeldib see kampsun mulle väga  :)


Hello again after so long time!
I was on a knitting break, no project seemed right.  Finally I started to knit a Fireside sweater and as  I am still hoping to get warm days, then I decided to knit it from cotton-acrylic mixed Rowan Calmer yarn (10 skeins). It was my first encounter with it and  I am very pleased, it's soft and a pleasure to knit, the only thing is that it can only be knitted with fairly pointy needles, Addi needles didnt fit, KnitPicks ones did.

In original it's knitted from thicker yarn and although I calculated how many stiches I should add, seems that I could have added some more. There are also some changes in sleeves pattern, like decreases are done between cables. 

At first I was thinking not to put the buttons at all, because the sides are turning so nicely, but now seeing on the pics, I think I should put some. 

Actually, I really like the result.


Ilusat kevadet kõigile ja kohtumiseni!
Have a nice spring everyone and until next time!


13 kommentaari:

 1. Tõeliselt uhke ja kadedakstegev kampsun! Eriti šikk on selja taga krae pealt paistev palmik.

  Kui sinult tükk aega midagi tulnud polnud, arvasingi, et lõpuks lajatad millegi suure ja eriti kauniga. Ja ma ei eksinud!

  VastaKustuta
 2. Oi, see on niii ilus kampsun! Ma lausa jumaldan palmikuid. Super töö, taaskord!

  VastaKustuta
 3. Väga hea kampsuni valiku tegid ja kudusid. Olen isegi seda piilunud.

  VastaKustuta
 4. Pikk vaikus ja nüüd tõeliselt suurepärane ning kaunis kudum!

  VastaKustuta
 5. Tubli töö taas valmis!Puuvillane on nii tänuväärne materjal palmikuteks,muster jääb alati nii selge...Väga uhke ja ilus!

  VastaKustuta
 6. Väga uhke! Armastan palmikutega kampsunied!
  Ma juba imestasingi, et tükk aega pole Su tegemistest kuulnud-näinud...näed, tasus ootamist:)

  VastaKustuta
 7. Väga kena kampsun ja väga mahukas töö :)

  VastaKustuta
 8. Väga ilus ja uhke kampsun. Selja tagant jälgivad palmikud figuuri, väga ilus. Krael on imeilus uhke palmik. Armas. :)

  VastaKustuta
 9. See on jälle sellinne kudum, et hästi hoides on kantav aastakümneid veel, nii ajatu ja stiilne. Imekaunis disain ja Sinu valitud lõng toob tõesti mustri nii selgelt välja.

  VastaKustuta
 10. Helen, suur aitäh! Tore, et sulle meeldib!

  Enel-Ly, tänud! Palmikud on üle kõige, eks ju!

  Nele, aitäh! Koo kindlasti, see on ilus ja arusaadav muster!

  Triinu, aitäh! Paus läks sel korral veidi pikaks jah:)

  Kai, tänud! See on mu esimene tõsine kokkupuude puuvillasega, senini olen seda vältinud, kuid enam mitte!

  Ülle, aitäh! Rõõm kuulda, et ootamine end ära tasus ja palmikud on minugi lemmikud!

  Rion, aitäh! Tegelikult läheb üsna kiiresti, kui oleks veel õiges suuruses lõnga-vardad võtnud, oleks veelgi kiiemini valmis saanud.

  Sirtsuk ja Tiina, suur aitäh!

  Diana, tänud, just see kaelapalmik haaraski mustrit vaadates mu tähelepanu.

  Heli, suur aitäh! See lõng peaks küll vastu pidama, kuna tal on juba praegu natuke "ärapestud" välimus, siis vaevalt, et see enam muutub:)

  VastaKustuta

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails