13. märts 2013

Lumerooside käpikud / Snow Roses Mittens

Viimasel ajal on erinevates blogides näidatud palju imeilusaid ja ülipeenikeste varrastega kindaid. Tahtsin samuti proovida ja esimeseks paariks valisin selbu kindad jaapani kindaraamatust. Nüüd võin hõisata, et : "Valmis sain!"  Ma pole vist ühtegi kindapaari nii kaua kudunud kui neid, Ravelrysse olen alustamiskuupäevaks märkinud 14. veebruari.


Originaalmustrit ei järginud, muutsin randmeosa, pöialt ja lisasin ka ühe mustrikorra, sest muidu poleks vajalikku pikkust välja andnud. Randmel on 96 silmust, labaosal 108.  


Vardaks 1.25 mm ja lõngaks ebatraditsiooniliselt Debbie Bliss Rialto Lace. Kudusin pitsilõngast, sest piisavalt peenikest villast polnud hetkel kuskilt võtta. See lõng sobis tegelikult üllatavalt hästi, kinnas ei jäänud ülipaks, vaid mõnusalt õhuke ja pehme. Siinsesse Michigani kliimasse sobib, Eesti jaoks jääks arvatavasti liiga õhueseks. 


Recently there are so many gorgeous mittens which are knitted with extremely thin needles in various blogs to admire. I wanted to knit one pair too and choose my first pair from Japanese mitten book. Now I am finally done (yeeeeh) and can say that these are probably the most time consuming mittens I have knitted so far. Ravelry states that I started this project on the 14th of February. 


I didn't follow the original pattern exactly, I changed the cuff and thumb pattern and also added one repeat to main pattern (mitten would have been to short otherwise). Cuff has 96 stitches, hand 108.   So, they are knitted with 1.25 mm needles from Debbie Bliss Rialto Lace yarn. The yarn choice is nontraditional but as I didn't have any other thin yarn in hand, decided to give it a try. I am please with the result, mittens are thin but still warm and soft, perfect for Michigan climate. Might be too thin for Estonia tough. 


Lõpetuseks pean ütlema, et olen (arvatavasti) sõltuvuses. Kui ära harjud, siis on peenikeste varrastega väga mõnus kududa ja vaadake kui palju mustrit ühe käpiku peale mahub!

I think I (might) be addicted. Once you get used with it, its really good to knit with so thin needles and look how much pattern fits to just one mit!


Kohtumiseni!
Until next time!

Monika

12 kommentaari:

 1. Küll on alles kaunid kindad! Muster on imearmas, peopesa oma ka :) Ja peenikeste varrastega on tõesti mõnus kududa, ma ei oleks osanud arvatagi enne :)

  VastaKustuta
 2. See on üks väärt kindapaar! Ilus!

  VastaKustuta
 3. Nii kaunis, nagu polekski kindad, vaid midagi hoopis enamat. Neid vaadates valdas mind eriline rahulolutunne, nagu oleksin ise kudunud, kummaline.

  VastaKustuta
 4. Imeilusad kindad. Kaunis muster, ka peopesal. Esimene pilt lumiste kinnastega meeldib mulle väga-väga. :)

  VastaKustuta
 5. Väga ilusad! Suur töö!
  Nii et pitsilõng sobib hästi. Kasulik teadmine. Mul on seni see nii peen kudumine puuduvate töövahendite taha jäänud. 1,5-sed vardad sain, nüüd siis vaja sobivat värvi pitsilõngad soetada.

  VastaKustuta
 6. Imekaunid kindad! Lausa kalligraafiline peen koekiri.

  VastaKustuta
 7. Küll on alles kaunid kindad! Ja tõesti, tundub uskumatu, et nii väikeste kudumite peale mahub nii palju mustrit.

  VastaKustuta
 8. Imeilus töö! Ahh! Võrratu...

  VastaKustuta
 9. Lihtsalt võrratud,imeline peen töö!

  VastaKustuta
 10. Kui kaunis, lihtsalt kaunis! Aga päriselt ka tahad öelda, et sa raatsin need kätte panna ja kanda või? Mina paneks raami sisse ja seinale, imetlekski ainult!

  VastaKustuta
 11. Aitäh Ülle, mina ka ei arvanud, et peenikesed vardad võiksid nii mõnusad olla.

  Tänud Marika!

  Suur aitäh Heli! See oli nii armsasti öeldud :)

  Suur tänu Diana! See esimene pilt meeldib mullegi kõige enam.

  Knitterfrai, suur aitäh! Jah, pitsilõng sobib küll, ainuke, et harutada on seda veidi vilets.

  Alleraa, suur tänu!

  Helen, aitäh! Mustrit mahtus tõesti palju ma ei lugenud isegi kokku, mitu rida tuli.

  Suur aitäh, Arnikai!

  Suured tänud, Kai!

  Suur aitäh Jaanika!

  Aitäh Barbaara! Tahad ma avaldan sulle saladuse, ma tegelikult ei kanna üldse kindad, vaid siis panen kätte kui väga-väga vaja on, muul ajal unustan lihtsalt koju.

  VastaKustuta

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails