13. juuli 2010

Talveõhtute varbasoojendaja / Winter Evenings Cozy

Ma olen suurema osa oma elust elanud ahiküttega majas või korteris. Eestimaa talvedes kipuvad need aga talvisel ajal isegi küttes veidi jahedad olema ja nii sai alguse harjumus talvel televiisorit vaadates või raamatut lugedes, tekk ümber võtta. Kuigi nüüd elan juba mitu aastat keskküttega korterites, on see harjumus külge jäänud, sest kuidagi eriti mõnus on külmal talveõhtul end sooja teki sisse keerata ja teed juua.

Spetsiaalseid diivanitekke pole mul kunagi olnud, kuid Great American Aran Afghan-i raamatut sirvides olin kohe veendunud, et selle raamatu põhjal ma omale teki koon.  Kuna mulle sellest kõik ruudud ei meeldinud ja olin endale  juba eelnevalt soetanud Great American Afghan-i raamatu, millest meeldisid vaid üksikud ruudud, otsustasin need omavahel kombineerida ja kududa 25-st ruudust koosneva teki.

Algus läks hoogsalt, võtsin lõnga ja vardad ning hakkasin kuduma.  Raamatutes on ruudud jagatud kergemateks ja nö. väljakutset esitavateks. Vastavalt autorite soovitusele alustasin lihtsamatest. Mõne lapi peale kulus mõni tund, mõne teise kallal pusisin mitu päeva. Omaloomingut ei teinud, järgisin  juhendit ja mustrit, vaid paaril korral kudusin väiksemate varrastega kui soovitati. Lõpptulemusena selgus, et oleksin võinud rohkem muuta, sest kõik lapid ei tulnud sugugi mitte päris ruudukujulised, mis nende kokkuõmblemisel üsna suure väljakutse esitas. Siinkohal suur aitäh mu mehele, kes lähenes asjale oma loogikaga ja ruudud tekiks kokku sobitas!

Siin see siis lõpuks on:
 

Kuna paljudele meeldis see kampsuniga lapp kõige enam, lisan selle detailsema pildi.


Suurus:164 x 182 cm
Lõngakulu: Plymouth Encore (75% akrüüli, 25% villa) 20 tokki (1 tokk 100 gr)
Vardad: kõik suurused vahemikus 3.5 - 5 mm.    

Kõik ruudud on kootud ja venitatud eraldi ning siis kokku õmmeldud. Servapalmiku kudusin eraldi ja kinnitasin kududes kohe teki külge. See oli esimene kord sellist varianti kasutada ja mulle väga meeldis, sest nii jäi igasugune pikkuse mõõtmine ja hilisem kokkusobitamine ning õmblemine ära.


 
I really enjoy sitting in front of tv wrapped in warm blanket, so  this is my "winter tv-watching, book reading afghan". Squares are taken from 2 books (Great American Aran Afghan and Great American Afghan).  As recommended I started knitting from easy squares and ended with challenging ones. Some took couple of hours to knit, others couple of days. Although I followed the instructions and pattern (only in 2-3 cases took one size smaller needles), not all pieces ended up as squares. It was difficult to combine them into an afghan, but my husband managed to do so. Thank you!

Size: 64 x 72 inches
Yarn: Plymouth Encore Worsted (75% Acrylic, 25% Wool), 20 skeins
Needles: All needles between 3.5 - 5 mm. 

All squares are blocked separately. Cable border is knitted separately but connected to the main part while knitting. I never used that technique before, but liked it very much, because no measuring and sewing was needed.  


Kohtumiseni!
Until next time!

14 kommentaari:

 1. No ma kohe aimasin,et sest tuleb midagi vägevat!
  Lahe et nii erinevate mustritega ruudud,on mille nikerdamist all istudes meenutada ja eriti äge on see kampsuniga ruut....Väga ilusa ja suure tööga oled hakkama saanud,TUBLI!

  VastaKustuta
 2. Ooo, lõpuks on mul võimalus imetleda Sinu tekki :)) Juba ammu ootasin, millal ta blogisse end näitama ilmub ... Imeline, võrratu ja nii soe! Ma imetlesin igat mustriosakest eraldi, nad kõik justkui räägivad oma lugu ... ja keskel suunab täheke (ma justkui näen keskmises ruudus just tähekest) teed veelgi parematele mõtetele :)))

  VastaKustuta
 3. Fantastiline!!! Ega neid üksikuid tükke nähes juba aimasin, et siit saab varsti näha midagi eriti ilusat ja südantsoojendavat.

  VastaKustuta
 4. Super! Ilus, mõnus ja soe, mida veel tahta et jahedal õhtul end mõnusasti tunda. :))

  VastaKustuta
 5. Ma olen sõnatu...vaatan ja imetlen, küll on ikka super suur töö ja ääretult ilus! Võrratu, tasus ootamist, et seda ilusat tekki näha.

  VastaKustuta
 6. vau, au ja kiitus, jõuaks ka kunagi teki tegemiseni

  VastaKustuta
 7. Super ilus töö! Valge värv muudab selle veel eriti luksuslikuks! Ja kõik need keerulised palmikud!

  VastaKustuta
 8. Suur aitäh teile kõigile heade sõnade eest!


  Olen ise üsna rahul, eks kudumine ole veel üsna varskelt meeles ja kõik vead ka, aga üldiselt jääb nüüd vaid jahedamaid ilmasid oodata, et seda ka kasutada saaks, sest 30C kuumuses on seda tekki veidi palju:)

  VastaKustuta
 9. Oo, pisikampsikuga lapp on lihtsalt lahe! Ja see, et Su mees appi tuli - võrratu!!
  Väga-väga meeldib!

  VastaKustuta
 10. Aitäh Heli!
  See kampsuniga lapp oligi konkursi võitja ja on minugi lemmik. Sellest saaks ühele pisikesele vahva kampsuni, tuleks vaid tagumine pool juurde kududa :)

  VastaKustuta
 11. Superilus töö!! Minulegi jäi see väikese kampsuga tükk kohe silma - nii tore detail :D

  VastaKustuta

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails