12. okt 2018

"Quadrangle" ja kaks ristpistes pilti / "Quadrangle" Shawl and Two Cross Stitched Pictures

"Quadrangle" on andeka Meeli muster ja mõnusalt suur väljakutse. Nimelt kootakse seda rätikut väljaspoolt sissepoole ning kõige keerulisemaks osaks on vardale loodud silmuste ringiks ühendamine nii, et keerdu sisse ei jääks. Minu esimene katsetus läkski aia taha kui 5 cm kudumise järel keeru avastasin. 


Egas midagi kui vardad välja ja algusest peale. Lahenduseks soovitan kasutada Meeli soovitust ülesloodud silmused nööpnõelaga aluse külge kinnitada ja siis ringiks ühendada. Ma tõstsin ka pärast 40cm ringvarda peale ümber, sest siis sain kohe kontrollida, kas ring jookseb õigesti. Ei tahtnud ju oma viga korrata.


Tehnilised andmed:
suurus: 156cm x 156cm
lõng: Schoeller "Wildente""ostsin selle lõnga kunagi Alevigust ning kuskil polnud koostise märget) ja seda kulus 284g.
vardad: 3.25mm ja 3mm (neid läks vaja nii ring- kui sukavarrastena)
Mees vaatas mu lõpetatud rätikut ja kommenteeris, et ma ikka ei oska väikesi asju kududa...
Tegelikult oskan muidugi küll, aga suurte esemete puhul on lõpetamisjärgne rahulolu oluliselt suurem.


I have finished a knitting project! This is square shawl named appropriately "Quadrangle" by  talented Meeli Vent. This unusual shawl is knitted outside in - yes, you read correctly. So, the main challenge is to join a long row of stitches correctly, without any twists and turns. Meeli suggests to pin the stitches down first and then join the circle. This tip really helped me after I made it wrong and discovered my mistake about 2" later. 
 
  
size: 156cm x 156cm 
yarn: 284 grams of "Wildente" by Schoeller.
needles: 3.25mm and 3mm (you need these also as double points).Lisan lõppu ka kaks pilti: piibelehed on Riolise komplekt, siil aga RTO oma.
I will also add picture of two finished cross stitch projects.

Lily of the valley one is by Riolis.


Hedgehog by RTO.
 Järgmise korrani!
Until next time!


6 kommentaari:

 1. Mida suurem, seda uhkem! Eks ta selline püsivuse proovikivi ole ;)
  Tegelikult mulle väga selline mõnus ühevärviline meeldib. Väga väga, väga meeldib, sest siis tuleb see muster kõige paremini esile.

  Sinu ilusad ristpistes tööd tuletavad mulle meelde mu enda poolikut tööd. Aga kuna olen suutnud värvide tingmärkide paberi ära kaotada, on töö juba aastaid seisnud. Loodan paberi leidmisel imele....

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Muidugi on mõnus vahepeal ka pisikesi asju teha, sest eduelamust on ju ka vaja, aga suure ja mahuka asja lõpetamine on ikka vägev tunne.

   Aitäh ilusa mustri eest! Lõngavalik tuli kodustest tagavaradest, sest tahan oma kaste tühjemaks kududa.;)

   Mis mustri tingmärke otsid ehk saan aidata?

   Kustuta
 2. "Endless love", mille kunagi ristpisteprogrammiga tegin. Seega pole seda võimalik netist leida. Kui põhjaliku koristuse ette võtan, siis peaks see paber ka välja tulema :D

  VastaKustuta
 3. Armastan seda rätikut! Imekaunis! Värv ja kõik ...

  VastaKustuta

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails