14. dets 2016

Kuusekestega beebitekk ja veel üks saba / Babyblanket with Spruces and One More Tail

Kevadel alustasin ma beebitekiga, mida ma olude sunnil kahjuks õigeks ajaks valmis ei saanud ja nii pidingi katsikukingiks midagi muud leidma. Igal juhul sain ma teki viimased read mõned nädalad tagasi maha kootud ja lõpuks ka pildid tehtud. 

 

Mustriks on "Haapasalu räti" raamatust pärit "Kuusekirjaga rätt" (lk. 146-149). Suurim erinevus originaalist on äärepits, mis minu teki puhul on kitsam ja ilma kuusekesteta. Juba kudumise ajal kartsin, et sakiline äärepits pole antud lõnga puhul parim lahendus, sest see on pehme ja kaotab isegi peale venitamist vormi. Heegeldasin serva üle, aga ühest ringist ei piisanud, arvatavasti pean mõned juurde tegema. Lõngaks on sama sinine (õige värv on valgel taustal), mida olen juba paljude beebitekkide puhul kasutanud ja nüüdseks on pool lõpuks ometi peaaegu tühjaks saanud ja rohkem samavärvilisi tekke enam ei tule. Vardad 2.5mm. Tekil on suurust 160 x 160 cm. 


The pattern of blanket is from the book "Haapsalu Scarf", "Scarf with Spruce Pattern" (pages 146-149). The biggest difference between original and mine is that the edging on mine is narrower and is missing the little spruces the original has. I knew already while knitting that my choice of edge lace isn't the right one as the yarn is very soft and doesn't keep the shape well even after the blocking. Anyway I went ahead with it and hoped for the best, also crocheted over the last row but it was not enough, probably should do more rows. The yarn is the same blue one I have used for many other baby blankets and it is finally over, no more blue blankets. Needles 2.5 mm. Size is 64' x 64'.


Ja siia lõppu veel üks saba, mis on nii juhendi, mõõtude, heegelnõela kui lõnga poolest sama kui eelmises postituses olnud. Lihtsalt teist värvi.
And one more tale blanket which is identical to the one I showed in my last post. Only color is different.  
 
Ilusat pühadeaega!
Happy Holidays!

2 kommentaari:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails