5. sept 2014

Diorist inspireeritud kardigan / Inspired by Dior Cardigan

Järjekordne inspireeritud kudum.
2013. aasta maikuus algas Mustrimaailma foorumis uus kooskudumine, sest imeilus Diori moemaja kleit ei andnud mitmetele inimestele rahu. Pitsi-nupusegune kleit meeldis mullegi, aga ma lihtsalt pole lühikeste kleitide kandja. Lõpuks otsustasin, et proovin samas stiilis kardigani kududa, sest muster on ju imeilus.


Algus läks päris hurraaga ja suurem osa kehaosast sai kiiresti valmis. Suurte nuppudega oli küll veidi mässamist, sest need jäänud põhivarrastega (2.5mm) ilusad, väiksematega (1.5mm) kududes oli küll vaeva rohkem, aga tulemus oluliselt parem. 


Siis sai inspiratsioon otsa ja kudumiskriis tuli ka peale. Uuesti kätte võttes plaanisin kehaosa lõpetamise ja varrukad. Viimased on kootud eraldi ja siis külge õmmeldud. Selline lahendus ostust lõpuks väga kasulikuks, sest pesemisega venisid need u. 10 cm pikemaks. Võtsin küljest ära,  harutasin lühemaks ning õmblesin uuesti otsa. Tahtsin, et kehaosa ja varrukas lõppeks ühtemoodi ja nüüd on küll natuke kolmveerand varrukad, aga see on ikka parem variant kui sõrmeotsteni ulatuvad. 
Lõnga osas pean tänama oma õde, kes selle Hamburgi lõngavabrikust ostis, täpset nime ma ei tea, aga koostise poolest peaks olema 30% kašmiiri ja 70% villa. Värvi poolest on ilus helesinine, mis tuleb kõige paremini välja esimestel piltidel. See on mõnus ja pehme ning ka päris hea kududa, kuid kude jääb natuke lörts ja seda on ka servadest näha. Usun (loe loodan), et päris elus see samapalju ei häri kui pildi peal.


This is another inspired knit. 
Last May was a new knit-along announced in Mustrimaailm forum. This time it was for an adorable Dior dress. I loved this bubble and lace filled dress too but short dresses are not for me. So, I finally decided to knit a cardigan using the same pattern.
I was very exited to knit it and most of the body part was was done fast. Big bubbles were a little bit of a hassle as they did not come out pretty with 2.5mm needles, so I used 1.5mm for these. It was worth the trouble I think. 


Then came my knitting crisis and inspiration was gone. I picked the project up after some time and planned the upper body part and sleeves. Sleeves are knitted separately and sewn on later. It proved to be very wise decision as they got 10cm longer in wash and I had to make them shorter.
Yarn is purchased from Hamburg wool factory by my sister and contains 30% cashmere and 70% wool. It is very pretty blue color, soft and nice to knit but it does not keep the shape too well as you can see from the borders. I hope it will not be too obvious in real life.


Ilusaid viimaseid suvepäevi!
Enjoy your last warm days!

9 kommentaari:

 1. See kardigan ajab ohhetama ja ahhetama. Lihtsalt võrratu!

  VastaKustuta
 2. Tõeliselt pilkupüüdev kardigan! :)

  VastaKustuta
 3. Nii ilus! Sellise suure töö ees tuleb müts maha võtta....

  VastaKustuta
 4. Imeilus ja väga pilkupüüdev! Väga ilusasti sobib Sulle!

  VastaKustuta
 5. Väga suurepärane töö ja mitte nö mass ;). Väga ilus!

  VastaKustuta
 6. Väga peen töö, võiks öelda, et lausa udupeen! Maru kena!

  VastaKustuta
 7. Väga uhke kampsun! Mulle meeldivad rikkalikud mustrid.

  VastaKustuta
 8. Imeline kardigan. Mõnus lõige ja mõnus muster. Puhas romantika, kuid mitte liiga külluslik.

  VastaKustuta

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails