29. dets 2017

Taasavastasin tikkimise / Rediscovered Cross Stitch

Tere kõigile!
Loodan, et teil olid imeilusad jõulud ning lahke jõuluvana. 
Minu tänane postitus tuleb ristpistest. Kui kunagi meeldis mulle väga tikkida, siis viimati võtsin nõela kätte umbes kümme aastat tagasi, sest pärast laste sündi oli lihtsam kududa-heegeldada kui tikkimismaterjale välja kraamida. Ega ma tegelikult seda hobi taga igatsenudki, kuni sügisel Pärnus käies, ühe poe aknal siiliga padja tikkimiskomplekti nägin. Hetketuju ajel ostsin ära, ühel õhtul tegin lahti ja vaimustus oligi tagasi.
Juhuslikult avastasin Youtubest ka Flosstube'i ehk siis kanalid, kus inimesed räägivad oma lõpetatud ja pooleli olevatest ristpiste projektidest, ostetud mustritest-kangastest jne. Avastasin, et minu teadmised sellest tehnikast on ikka väga vananenud - ei ole enam mingi Aida ja DMC, vaid linane, Jobelan, Monaco, Lugana ning käsitsi (üle)värvitud kangad ja tikkimisniidid. Leidsin ka lähedal asuva ristpistepoe, millest lahkusin oluliselt tühjema rahakotiga.
Loomulikult olen jõudnud juba mitmeid asju alustada (vabandan kortsude pärast, kuna need on pooleliolevad tööd, siis ma ei triikinud neid enne pildistamist).

Kokku on 25 looma (kaamel, kaelkirjak, siil, pingviin, koer, karu, hiir, jänes jt.) ning ma otsustasin need tikkida kõik ühele kangale, viis tükki reas. Materjaliks on 14ct helesinine Aida ning DMC niidid. Praeguseks olen saanud valmis esimesed kolm. Plaanin teha vähemalt kaks tükki kuus ja järgmisteks jõuludeks valmis saada. Mustrid on tasuta internetis kättesaadavad, lingi lisasin pealkirja.


Piparkoogimaja
Mustri autoriks on Country Cottage Needleworks ning ma tikin seda DMC niitidega 28ct Evenwave Monaco peale. Kangas oli algselt valge, kuid ma värvisin selle musta teega tumedamaks. Kui õnnestub, siis tahaksin veel selle aastanumbri sees valmis saada.


Seasons in Chalk jõulumuster
Sellelt pildilt on veel puudu kaks maja ning põhjapõtrade ja saaniga jõuluvana. Tikin 14ct musta Aida peale ning esmakordselt ostsin juurde ka spetsiaalseid tikkimisniite. Muster on olemas "Just Cross Stitch" 2016 aasta viimases numbris. Muide, see lilleke paremal on samuti üks uus avastus - nn. nõelahoidja magnet, millele saab vahepeal nõela jätta. Algselt olin kõhkleval seisukohal, aga tegelikult on see variant hoopis parem, kui nõela vahepeal diivanisse torgata. 


Ja siia lõppu lisan mõned tikkimiskomplektid, mida ma juba hankida olen jõudnud ja nüüd alustamist ootavad.


Loodan teiega varsti uuesti kohtuda, sest üks kudum kuivab praegu ja ootab esitlemist, seniks aga ilusat õhtut!


2 kommentaari:

 1. Nii armas!
  Ma pole ka väikeste laste tõttu tikimist eriti harrastand ja nüüd äratas sinu postitus jälle huvi :) Ehk leian järgmisel aastal natuke ka tikkimiseks aega.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jah, mul oli täpselt sama lugu. Eelmised alustatud asjad on pärit 10 aasta eest. Nüüd on lapsed juba nii suured, et saan pikemaks ajaks maha istuda ja nõel neid ei huvita. :) Edu ja ilusat aastalõppu!

   Kustuta

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails