21. aug 2016

Südametukse rätik / Heartbeat Shawl


Juulis kuulutas Meka Facebookis, et otsib oma uue rätiku Heartbeat mustri jaoks testkudujaid. Ma olen ta kudumeid alati imetlenud ja seepärast tahtsin ka osaleda. Õnneks valis ta mu välja ja mu postkasti potsatas mitmeleheküljeline regivärss. Võtsin 3 mm vardad ja kunagi ammu Reesi käest soetatud Haapsalu räti lõnga, välja ja asusin kuduma.


See oli mul esimene kord elus kirjutatud juhendi järgi pitsrätti kududa ning oli tõesti põnev väljakutse. Kuna ma polnud seda enne katsetanud, siis polnud ka ootusi ja üllatavalt osutus kõige raskemaks see, et kudusin põhimõtteliselt pimesi - mul polnud ju võimalik skeemi pealt kontrollida,  milline tulemus välja peaks paistma. Tavaliselt ikka vaatad, et nupp õige koha peal oleks jne. Kuna olen aga piisava kudumiskogemusega, siis mõnda asja oskasin juba vaadata ka, näiteks, et kokkuvõtmised õige koha peale saaksid. Kahjuks ei suutnud ma õigeks ajaks lõpetada, sest suutsin oma käe kudumismaratoni käigus valusaks kududa, aga valmis sai. Suur tänu, et sain osaleda ja loodan, et teeme veel koostööd.


Meka announced that she is looking for test knitters for her new shawl pattern Heartbeat. I have always admired her designs and was very happy that she picked me as one of the participants. So, I printed out numerous pages of written pattern, took 3mm needles and Haapsalu shawl yarn (bought from Rees some time ago) and started knitting. 


It was my first time to knit lace shawl following written instructions only and it was really nice challenge. One thing what took the most to get used to is that I had no idea how the finished shawl should look like and that I had no possibility to check if the nupps are at the right places etc. Sadly I was not able to finish on time as my arm started hurting after long knitting hours and I needed to slow down. Thank you for the opportunity and I hope we can work together some time again in the future. 


Pildid on erinevate taustadega, sest võtsin rätiku oma tänasele jalutuskäigule kaasa ja klõpsisin, kus meeldis. Loodan, et pildid pakuvad silmarõõmu teilegi. Ilusat augustikuu lõppu!

Pictures have different backgrounds because I just took the shawl with me for a walk and clicked wherever I liked. I hope you enjoy them. Enjoy the last days of summer!


8 kommentaari:

 1. Sa oled väga lahedad kohad pildistamiseks leidnud! Kirjul taustal tuleb valge eriti hästi esile.
  Suured tänud sulle testimise eest! Ka mina loodan sinuga edaspidi koostööd teha, sest head kudujad/testijad on alati hinnas ;).

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh!
   Pea mind jah meeles, oli tore kudumine!

   Kustuta
 2. Kahe meistri koostöö on olnud super .... sall on imeilus!!!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh! Ma arvan, et Meeli on siinkohal rohkem meister, ma ju tegin vaid juhendi järgi. :)

   Kustuta
 3. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

  VastaKustuta
 4. I'm happy to see it's no longer a pain but rather a work of satisfying beauty. Your hard work shows dedication and a carefully honed skill. It's beautiful just like you!

  VastaKustuta

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails