30. märts 2014

Õunapuuõite sõrmikud / Apple Blossom Gloves

Selle paari valmimise tee  on pikk. Esimese kinda kudusin eelmisel kevadel, võtsin "Meite Muhu mustrid" ette ja hakkasin innuga mustrit kokku panema, Teadlikult olin inspireeritud Heli kootud sukkadest ja alateadlikult raamatust "Me Before You", mis mul veel öökapil lebas. Hoog oli sees ja kinnas sai ruttu valmis ...aga tulemus ei meeldinud mulle. Arvan, et vits oleks pidanud teisevärviline olema,  aga sellist kinnast ei saa ju harutada.


Nii ta seisma jäigi, tõstsin seda korvis edasi-tagasi kuni lõpuks teise juurde kududa otsustasin. Olin enda peale päris pahane, sest polnud esimese kinda kudumise ajal täpselt märkmeid teinud, st kohandatud mustrid olin küll kuhugi välja joonistanud, näiteks õunapuuõite motiivi tegin natuke väiksemaks, aga kasvatamisi ja kahandamisi mitte. Lisaks selgus kurb tõsiasi, et mu kudumiskäekiri on vahepeal muutunud, esimene kinnas oli mul kootud 1.5mm vardaga aga nüüd aasta hiljem pidin sama koehtiheduse saamiseks vardad 1.25 vastu välja vahetama.
Seega, tee märkmeid ja koo kindad üksteise järel!


It took me long time to finish this pair. 
First glove is from last spring, I was very exited to create my own pattern, browsed through the book "Meite Muhu mustrid" and was inspired by stockings seen in Heli's blog and by the book "Me before you" which was still on my nightstand. The glove was ready fast but I did not like the result so much -  the braid should have been different color but you can't unravel knit like this. So, I put it aside.


Few weeks ago I decided to knit missing one. I was really angry with myself as I didn't make any real notes of increases and decreases. There were only few scribbles of patterns. Also, it came out that my tension has changed during last year, the first glove was knitted with 1.5mm but for the second one I had to use 1.25. So, remember to take notes and knit the mitts directly one after another! 


Ilusat kevadet!
Have a nice spring!

13 kommentaari:

 1. Imeilusad kindad, muster meeldib väga!
  Mul sama mure, isegi järjest kududes olen võimeline teise paarilise erineva tihedusega kuduma.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh!
   Mul on ka tavaliselt kahe kinda/soki vahel erinevusi, aga olen selle pōhjuseks pidanud ka seda, et esimest proovid ju mitmeid kordi, et kas on juba paras jne. Sel korral oli randmeosas umbes 0.5cm vaheline erinevus ja teine linnas oli ilmselgelt suurem.

   Kustuta
 2. Minu arvates on väga armas kindad.

  VastaKustuta
 3. Kaunid kindad! Ja mõistan väga hästi, kui ütled, et sellist kinanst juba ei haruta.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tänud! Jah, harutada ei saa, parem tee juba kohe õigesti :)

   Kustuta
 4. Mulle ka väga meeldivad su kindad, imelised! Ja mis sa raamatu kohta ütled? On hea?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh!
   Hästi nutukas naistekas, aga hea raamat on. Ülevaade on siin: http://siilisteraamaturiiul.blogspot.com/2013/02/me-before-you-jojo-moyes.html

   Kustuta
 5. Oo jaa, tuttav mullegi. Paraku:)
  Aga ... Ilus intensiivne põhilõng. Mulle tõepoolest see òitepärg väga meeldib ja kasutasin seda teistelgi sukkadel. Kinnastele pole jòudnus veel teha, aga küll jòuab. Aitäh, et sain inspiratsiooni pakkuda.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Suur tänu Heli!
   Ma mäletan, et niipea kui seda õitepärga Su sokkidel nägin, tahtsin seda sisse kududa, muu muster tuli sinna ümber :)

   Kustuta
 6. Ega ju keegi ei näe seda erinevust peale Sinu :)! Kindad on Sul taas imeilusad!
  Ja raamat on super...mulle väga meeldis!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh Kai! Ma pole vist tükil ajal nii palju nutunud, kui seda raamatut lugenud. :)

   Kustuta
 7. Monika, need on imelised kindad! Nagu õunapuuõied tõepoolest!

  VastaKustuta

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails