16. jaan 2014

Jaapani palmikud / Japanese Cables


Jah, need ON (natuke) hullumeelsed sokid.

Lõin need varrastele ajal, mil meil valitses krõbe pakane ja kõrged lumehanged ning lapsed said kolm päeva külma- ja lumepühasid, sest keegi ei saanud kodust välja. Vajadus soojade sokkide järele oli varvastes tunda ja nii ma istusingi diivanil teki sees, kohvitass kõrval ja kudusin. Külm sai enne otsa kui mul sokid valmis, aga kohalikku ilma tundes, võin täiesti enesekindlalt väita, et tuleb tagasi.


Muster on samast jaapani mustriraamatust, millest eelmine kaelussallgi. Ma tahtsin kahevärvilist palmikut juba ammu proovida ja sokk oli täpselt selline väikevorm, kuhu see sobis. Nüüd võin öelda, et selline palmik üldse keeruline, tuleb vaid jälgida, et heledam värv jääks väljapoole, siis jääb palmik ilusam.

Ükskõik, kuidas ma ka ei vaataks, mulle see värvikombinatsioon siiski miskipärast meeldib (kodused pole selles osas minuga ühel meelel). Roosa meenutab kunagi taevas nähtud virmalisi ja sobis sellesse külma ilma imehästi. Vardad 3.75mm põhiosa jaoks ja 2.5mm servasooniku jaoks.


I know what you are all thinking - these are crazy socks :)

I started kintting these while we were in the middle of  snowstorm. Kids got three days extension to the Christmas break as it was freezing and we were snowed in. Nothing moved. You could feel the need for warm socks in your toes. So, I was sitting on a couch,  wrapped in  blanket, armed with hot coffee and knitted. Cold weave is over for now but it will be back, trust me, I have lived in Michigan long enough.  

Pattern is from the same book as the cowl in previous post. I have wanted to try the two-colored cable for some time now and socks were perfect size project. This cable is not difficult to knit, just remember to put lighter color outside, then it looks better.

I don't  know what your opinion is, but I really like this color combination. Pink reminds me of northern lights I once saw in the sky and therefore it fits to the season. Needles are 3.75mm for main part and 2.5mm for ribbing.


Hoidke end soojas! 
Keep yourself warm!

Monika
12 kommentaari:

 1. Tõelised iludused! Nii ilusad, et kanda ei raatsiks :)

  VastaKustuta
 2. Ooo, kui kaunid!! Mulle ka värvikombinatsioon meeldib, selles on emotsiooni ja kirglikkust! Aga paneks vist klaasi alla vaatamiseks, kanda tõesti ei raatsiks :)

  VastaKustuta
 3. Väga kaunid! Tahaks kohe isegi kududa. Ehk paned mustri kirja?
  Värv meeldib mulle ka.

  VastaKustuta
 4. Ma ütleks et need on kohe iseloomuga sokid-väga ägedad!

  VastaKustuta
 5. Minu arust imeilusad pilkupüüdvad sokid! Mida saab selle värvikombinatsiooni vastu olla?!
  Üht-teist kudutehnikatest on saanud juba testida ja harva tuleb veel ette, et vaatad mõnda asja ja kohe mitte ei saa aru, kuidas see on kootud. Need sokid on just sellised! (Ma pole kunagi kahevärvilist palmikut kudunud.)

  VastaKustuta
 6. Põnevad sokid, muster tuleb nii kenasti esile!

  VastaKustuta
 7. Väga uhked sokid! Nende kudumine näib aga kõrgema matemaatikana.

  VastaKustuta
 8. Ossa, väga ilusad ja huvitavad sokid. Värvid on super! :)

  VastaKustuta
 9. Aitäh Ülle! Ma võibolla jätangi kingituseks :)

  Triin, suur tänu! Mulle ka see värvikombinatsioon väga meeldib.

  Aitäh, Alleraa! Ma olen kehv märkmete tegija, seepärast detailset mustrit vast ei saaks, aga midagi saaks kokku kui huvi on.

  Kai, suur tänu! Iseloomuga sokid on nii armsalt öeldud :)

  Knitterfrei, aitäh! Jah, pildi järgi on natuke raske öelda, kuidas see tehtud on, aga tegelikult on väga lihtne kui palmikut kududa oskad.

  Ingi, suur tänu! See on jah efektne muster. :)

  Helen, aitäh! Tegelikult on lihtne, palmikut pole ju keeruline kududa.

  Diana, suur tänu! Värvide osas olen nõus :)

  VastaKustuta
 10. Vauu, midagi väga-väga põnevat! Ja roosad on täitsa roosad st kena kooslus, mulle meelepärane.

  VastaKustuta
 11. Tänud Fotosessioon!

  Aitäh Rees!

  VastaKustuta

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails