10. veebr 2013

Sall mütsi juurde / Hat Matching Scarf

Täna ei näita ma mitte kuigi suurt, aga siiski vajalikku käsitööd. Eelmise aasta novembrikuu postituses oli Jaan-Eriku müts, nüüd sain lõpuks ka salli juurde kootud. Päris piinlik, et ühe salli kudumine nii kaua aega võtab aga mida sa teed kui ühtegi head mõtet pole. Päris lihtsat ühevärvilist ma teha ei tahtnud, pahempidi kirjut on esiteks tüütu kududa, teiseks jääks ühele poole inetud lõngad näha. Lõpuks tuligi hea mõte ja sall sai kiiresti valmis ka. 


Kudusin ringselt, aga et see lihtsalt mingi toru poleks, kudusin kahe poole eraldamiseks mõlemale poole pahempidise silmuse vahele. Salli otsad kahandasin kinda moodi ja panin tuti kah otsa. Päris lustlik komplekt tuli välja. Kui nüüd kindaid ka juurde tahaks, siis pean küll lõnga ostma minema, sest pruun sai küll otsa. Lõngaks Fishermens Wooli ülejäägid (nature's brown ja oatmeal) ning tundmatu sinine. Ühevärviline osa on kootud 4 mm varrastega, ülejäänu 4.5 mmga. Mustrid Alice Starmore "Fair Isle" raamatust.


There was a hat for Jaan-Erik in last November's post. Now he finally has a matching scarf too. It is really embarrassing that it took me so long to knit one scarf but what can you do if you don't have great idea. I didn't want to make a plain one colored scarf and stranded knitting in purl is annoying and the backside looks ugly. So, I finally figured it out and the scarf was ready in no time.


It's knitted in a circle, but there are purl stitches on both sides which help to divide the front and back side. The decreasing is done similar to mittens. Yarns are Fishermens Wool (nature's brown and oatmeal) and unknown blue; pattern is knitted with 4.5 mm needles, the rest 4mm. Patterns are from  the "Fair Isle" by Alice Starmore. 


Kohtumiseni!
Until next time!

Monika

7 kommentaari:

 1. See tore müts sai omale semu:) Väga mõnus sai.

  VastaKustuta
 2. Väga armas sall, nii kena komplekt lapsel nüüd!

  VastaKustuta
 3. Sall sai sama stiilne kui mütski! Väga lahe komplekt.

  VastaKustuta
 4. Väga ilus komplekt! Ma olen sel viisil salli kudumise mõtet veeretanud ja kõrvale jätnud peljates, et liiga paks sall tuleb. Asjata kartus vist :)

  VastaKustuta
 5. Suur tänu Heli, Triinu ja Helen!

  Aitäh AlleRaa! Ma kartsin samamoodi, et jääb liiga paks, aga siis mõtlesin, et proovin ja vaatan, kuidas välja tuleb. Tuli selline sall, mida mitu korda ümber kaela ei keeraks, aga ühe keeru teeb ilusti ära. Mu pojale ei meeldi, kui jope lukk liiga kinni on, siis on hea, kui paks sall kaela katab.

  VastaKustuta
 6. Väga ilus komplekt ja noormees sirgub iga päevaga aina mehisemaks!

  VastaKustuta
 7. Aitäh Aet! Kasvab jah nii kiiresti, et ma lausa imestan!

  VastaKustuta

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails