22. okt 2012

Kindakudumisrahutus / Restless with Mittens

Sügiseti haarab mind rahutus, isegi kui ilm on väljas veel ilus, tunnen ma, kuidas peaks kindaid kuduma, see on vist tulevase  talve eelaimdus, mis tegutsema sunnib. 

(vaade välisukselt)

Deep in the Forest Mittens mustri ostsin ema ärgitusel, talle need puud väga meeldisid. Need on kaks täpselt ühesugust kinnast. Kuna muster on nii ebakorrapärane, siis pole vahet kumba pidi kinda keerad ja kumba kätte läheb, ikka on ilus. 


Erinevalt originaalmustrist on minu kinnaste laba- ja pöidlalõpetused teravad, mulle lihtsalt meeldib selline traditsiooniline labak rohkem. Randmeosa tegin samuti oluliselt väiksema, alustasin 56 silmusega ja kasvatasin puuduvad hiljem juurde, muidu jäi väga, väga lai. Mustri autor soovitab randmeosa kahekordse koe teha nii, et õmbled hiljem kinni. Ma võtsin allääre silmused lisavarrastele, pöörasin serva tagasi ja kudusin kokku. Tulemus jäi ilusam kui õmmeldes.   


Värvikombinatsiooni otsides vaatasin Ravelrys ringi ja  leidsin needleglyphsi kindad ning ostsin omale samad lõngad. Tume lõng on Knit Picks Palette (asphalt heater) ja kirju Knit Picks Chroma Fingering (midwinter). Palettest olen enne kudunud ja sellele lõngale pole  midagi ette heita, Chroma oli suur pettumus. Värvid on sel imeilusad ja ideaalselt kindasse sobivad, aga lõng on ebaühtlane ja üsna kehva kududa. Vardad 2.5mm.


Even warm autumn makes me restless, I feel the need to knit mittens. Its Deep in the Forest Mittens pattern. These are two identical mittens. As the pattern is so irregular then it really doesn't matter which side is up  or down or which mitten in left or right hand one. 


I made three changes to the original pattern. First, mittens and thumbs end with traditional triangle shape, its my personal preference. Second, I made the cuff smaller (56 stitches), it was way to wide otherwise. Missing stitches are increased later. Cuff has double layer, I put the lower stitches to additional needles, folded the cuff back and knitted the stitches together. It looks better than it would have looked with sewing. 


This color combination was used by needleglyphs. Dark yarn is Knit Picks Palette (asphalt heater) and variegated one Knit Picks Chroma Fingering (midwinter). Palette is very good yarn, I have used it before and also will in the future. Chroma was very disappointing, colors are  gorgeous, but yarn is uneven and bad to knit. Needles 2.5mm.  


Järgmise korrani!
Until next time!
10 kommentaari:

 1. Väga, väga ilusad kindad. Ja sügis on teil ilus. :)

  VastaKustuta
 2. Mmmm... Need kindad on tõeliselt talve- ja lumeootuse nägu - imelised!

  VastaKustuta
 3. Rahutuse tagajärjel on sul valminud imeline paar kindaid. Jään järgmiste aastate kindarahutuste tulemusi ootama.

  VastaKustuta
 4. Väga ilusad kindad! Müstilised!

  VastaKustuta
 5. Superilusad!!Mulle niiiii hirmsasti meeldib selline ülemineku värvidega lõng ja siin jätab ta kohe eriti vahva müstilise metsa mulje!

  VastaKustuta
 6. Imeilusad kindad - see, et ma ise kindaid ei koo, ei tähenda ometi, et ma ilusaid kindaid ei märkaks ;) Ja vaade välisukselt teeb ikka päris kadedaks kohe :D Ilusat sügise jätku!

  VastaKustuta
 7. Vaade on super ja kindad imeilusad! Väga kaunis värviüleminek, talviselt karge, külm hommik.

  VastaKustuta
 8. Salapärased, müstilised... ja väga ilusad:)

  VastaKustuta
 9. Nii insрireeriv рostitus, vaatan neid kindaid juba mitmendat korda siin!

  VastaKustuta
 10. Diana, suur aitäh. Tõsi, Ameerikas sügis on imeilusate värvidega :)

  Kair, suur tänu!

  Helen, aitäh! Järgmised kindad on juba plaani võetud :)

  Ülle, tänud!

  Kai, aitäh! Selle lõnga värvide üleminekuga olen ma ka ise väga rahul, imeilus värv ja sobib mustriga.

  Barbaara Lohe, suur aitäh!

  AlleRaa, tänud! Selline kombinatsioon meenutas mullegi just talvehommikut.

  Arnikai, suur aitäh!

  Heli, aitäh! Rõõm lugeda, et see postitus inspiratsiooni annab :)


  VastaKustuta

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails