15. sept 2012

Alpakafarm / Alpaca Farm

Sel korral tahan jagada pilte oma eilsest käigust lähedalasuvasse alpakafarmi. Seal toimub juba neljandat aastat Alpaca Day Expo, mille eesmärgiks on neid loomi inimestele tutvustada. 

   
Need alpakad olid oheliku otsas ja töötajad liikusid nendega rahva hulgas ringi, kes soovis silitas, kes tahtis võis koos nendega 3 dollari eest pilti teha.


Mõned olid väikeses aedikus, seal oli ka heinakott, kust siis võis loomade toitmiseks peotäie võtta.


Lihtsalt kolm toredat alpakat. 


Need alpakad olid müügiks, kui ma õigesti mäletan, siis oli ühe hinnaks 1200 dollarit. Karv oli neil pikem ja nööri meenutav. Tähelepanelik vaataja märkab all vasakul nurgas mu poolikut Manut, mis on ka veidi kasvanud. 


Suurem hulk alapkaid olid aedikus, kuhu külastajad said soovi korral sisse minna ja loomi lähemalt vaadata ning silitada. Alpaka on katsudes hästi pehme ja ühtlase villaga, lõhnab ka teisiti kui lammas. 


Lisaks alpakadele võis näha ka laamasid ning villajäneseid. Alumisel pildil on saksa päritolu angoorajänes (pea on paremal). Päeva lõpuks pügati jänes rahva silmade all ära. 


Loomulikult ei saanud ma koju tulla ilma lõngata. Ülemine on angoorajänese villast, alumine alpaka-meriino segu. Tore pereüritus oli, pojale oli küllaga vaatamist ja uudistamist ning mina nägin ja silitasin loomi, kelle villast tehtud lõng mulle väga meeldib.

Pictures from our visits to local alpaca farm.

Kohtumiseni!
Until next time!

8 kommentaari:

 1. Nii armsad loomad on need alpakad. Ja teades mõnusat lõnga, mida nende villast saab:)))

  VastaKustuta
 2. Väga ägedad loomad!
  Me käisime Serengeti pargis Bremeni lähedal, sain ka neid autoaknast silitada.. mõnus ja siidine karv :P Ja eriti mõnusaks tegi katsumise, et nüüd siis tean, kust ja millisena pärineb alpaka :D

  VastaKustuta
 3. Küll seal alpakafarmis võis alles vahva olla, nii armsad loomad... kasulikud ka :)

  VastaKustuta
 4. Oli vast hngekosutav nende suurepäraste loomade juures aega veeta, ilus ilm pealekauba - lisaboonusena kaasa ostetud ilu-ilus lõng :)

  VastaKustuta
 5. Aitäh kõigile! Alpaka on üllatavalt sõbralik loom ka, laseb end ilusti silitada. Jänes oli ka tore, omanik lubas mul puuriukse lahti teha ja kohe lähemalt vaadata :)

  VastaKustuta
 6. Tore, et sa jagasid pilte Alpakast. Polnud mina varem seda looma näinud, küll aga olen sellest lõngast kudunud. Pehmed tunduvad nad küll :)

  VastaKustuta

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails