20. apr 2011

Reisi- ja sokijuttu / Travel and sock stories

Eelmisel nädalal käisime Torontos, see on siit umbes 5 tunni autosõidu kaugusel. Linn on nagu suurlinnad ikka, meenutab New Yorki, kuid on oluliselt puhtam ja rahulikum. Muude vaatamisväärsuste kõrval käisin loomulikult lõngapoes. Romni Wools on suurim lõngapood, mida senini näinud olen. Sel on kaks korrust, ülemisel on 3 ruumi, ühes neist ajakirjad-raamatud-mustrid ja puuvillased lõngad, teises vardad jm. tarvikud ja kolmandas maast laeni lõnga (vaata pilti). Teisele korrusele ma kahjuks ei jõudnud.  


Lõnga ostin vaid mõned tokid, sest suurema osa ajast käisin lihtsalt suu ammuli mööda poodi ringi ja imetlesin.


We were visiting Toronto last week, it quite close, just about 5 hours by car. Toronto is similar to New York, but cleaner and quieter. Next to some sightseeing I also visited a yarn shop. Romni Wools is the biggest yarn store I have seen so far. There are 2 floors, on the top one are 3 rooms, one has magazines, books and patterns and cotton yarns, second one has needles and other accessories and on the third one is yarn from floor to ceiling. I didnt buy too much yarn from there, most of the time I just walked and looked.  I couldnt go to the down floor.


Reisi peale võtsin ka kudumist kaasa. Seekord tegin sokke, selliseid lihtsaid kahevärvilisi. Ühe paari alustasin kodus ja lõpetasin seal, teisega vastupidi.


Hele lõng on Lion Brand Fisherman`s Wool, sinkjas-roheline ja punane Berroco Vintage (kumbagi 1 tokk). Vardad 3.5  mm. Ühtegi kindlat mustrit ei järginud, võtsin raamatud ette ja vaatasin, millised meeldivad ja sobivad. Laual olid: Elo Lutsepp "Eesti sokikirjad", Alice Starmore "Book of Fair Isle Knitting" and Rauma "Selbustrikk".


My travel knitting were socks. Beige yarn is Lion Brand Fisherman`s Wool, teal and red are Berroco Vintage (both one skein). Needles US 4. I didnt follow any certain pattern, just looked through the books and choose favorites. Books were: Elo Lutsepp "Eesti sokikirjad", Alice Starmore "Book of Fair Isle Knitting" and Rauma "Selbustrikk". Both pairs were knitted at home and in Toronto. 


Kohtumiseni!
Until next time!16 kommentaari:

 1. väga, väga kenad sokid. ja lõngapoepildi peale vajus mu suu lahti. kui juba pilt võtab ahhetama, mis sa siis veel koha peal tunda võisid.

  VastaKustuta
 2. Tõeliselt võimas lõngapood, võtab õhku ahmima.

  Sokid on nii-nii ilusad!!

  VastaKustuta
 3. Nii kaunid sokid! Sellist lõngapoodi pole uneski näinud :)

  VastaKustuta
 4. Sokid on väga ilusad! Sellisesse lõngapoodi ma vist ei tahakski sattuda, läheksin täitsa "hulluks":)

  VastaKustuta
 5. Oi appi :O Juba lõngapoe piltki võtab sõnatuks ja jalad-käed värisema :P
  Ja sokid on kenad - isekuduvad sokivardad? ;)

  VastaKustuta
 6. Üle ilma mustrid siis, nii armsad.
  Oi, selline lõngapood on raske kogemus:)

  VastaKustuta
 7. Väga ilus sokikollektsioon! See on jah see koht kuhu käsitöölise hing pärast surma läheb......Elavatel võtab sahtli lahti ja jäsemed vibrama:)

  VastaKustuta
 8. Suur aitäh teile Helen, Triinu, AlleRaa, Ülle, rion, Heli ja Kai!

  See oli võimas lõngapood jah, ma ei suutnud seal midagi nii kiiresti otsustada, et mida osta ja mida mitte, vaatasin ainult sülje tilkudes:) Mõtlesin, et lähen järgmine päev tagasi, üks korrus jäi ju nägemata, aga otsustasin, et oma meelerahu (ja rahakoti) huvides ei lähe. Mõned lemmikud, mida olen enne netist näinud, sain aga siiski käega ära katsuda ja on nüüd veelgi kindlamalt ostunimekirja lisatud.

  rion - Isekuduvaid sokivardaid mul veel pole:)

  VastaKustuta
 9. Lausa häbematult vähe lõnga ostsid NII suurest valikust:))). Ja no sokid...kuidas sa suutsid nii kiirelt 2 paari sokke valmis kududa:O. Hämmastav! Ja mustrid on imeilusad!

  VastaKustuta
 10. Ene-Ly, muidugi otsin liiga vähe :)

  VastaKustuta
 11. Imeilusad sokid. :)
  Lõngapood... no mis sa oskad ütelda... arvan et ise ei suudaks seat ühekorraga miskit tarka valida. ;)))

  VastaKustuta
 12. jah selline lõngapood tekitab minus mõttehäireid - ühtäkki ei suuda meenutada, mis kodus olemas on, rääkimata sellest mida vaja oleks jne. ....ühesõnaga mina ilmselt lahkuks tühja "käruga" ja pärast nutaks kodus patja:)

  imeilus sokibukett:)

  VastaKustuta
 13. Tere Sulle minu blogis Marmelaad! Suur aitäh! Mul tuleb ka vahel kurbus peale kui lõngapoele tagasi mõtlen, nüüd juba teaks, mida ostaks :)

  VastaKustuta
 14. Nii vahvad kindad ja sokid leian Su blogist. Tundub,et jõulukinkide tegemiseks ei peagi kaugemalt ideid otsima hakkama. Imeilusad tööd!

  VastaKustuta
 15. Suur aitäh Evelin! Rõõm kuulda, et Sulle ideid andsin!

  VastaKustuta

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails