20. sept 2009

Kahe lõngatoki lugu / Story of two skeins


Untsuläinud ehk Iiri pitsi sall
Alguses oli keskmiste lillede muster, mis mulle venekeelsest Modast nr. 500 silma oli jäänud. Heegeldasin lilli üksteise külge salliks ritta, aga heegeldis ei jäänud kuidagi hoidma ja lõpuks said mul ideed otsa ja isu täis. Nii siis ootas see poolik asi oma aega peaaegu 2 aastat, juhtus mulle ikka aegajalt käsitöökorvist vastu ja tekitas meelehärmi, et ma nii ilusast mustrist ja lõngast midagi asjalikku teha ei osanud. Sel sügisel juhtus see uuesti kätte ja lähtudes loogikast, et ega enam asja ikka hullemaks teha ei saa, hakkasin talle serva heegeldama. Servaks sai rida allolevate kardinate mustrist ja minu arvates sobib väga hästi. Esialgsest untsuläinud sallist tuli ilus ja omapärane kaelasoojendaja välja.


 

Roosa unistus suvest ja merest ehk merikarbisall 
Muster pärineb Vogue Knittingust, seal oli küll kampsuniks kootud, kuid minu arvates sobib ka salliks ilusti. Kootud samast lõngast, mis eelminegi.

 


Barett
Kuna mul oli seda lõnga kokku 2 tokki, siis valmis kolmanda esemena ka müts, mis sallidega kokku sobiks. Muster Designer Knittingust. Sellises lamavas asendis näib see müts veidi kummalise kujuga, kuid peas on tegelikult ilus.

Lõng on igal juhul nii ära kasutatud, et alles jäi vist ainult 30 cm.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails