15. nov 2021

A mon ami Pierre hiir kassi ja kõrvitsaga / A Mon Ami Pierre "Halloween Mouse"

 

Ma pole tulihingeline halloween'i fänn, kuid kõrvitsad ja mustad kassid on toredad. Selle mustri autoriks on prantsuse disainer A mon ami Pierre, kes on tegevuse kahjuks lõpetanud.
Kangas on 14ct Aida, tikkimisniidid nii firmadelt DMC kui Anchor (värvivahetustega lilla ja roosa ning must). Kassi tikkisin kolme niidiga, et ikka ehe must tuleks, ülejäänud on kahe niidiga. 


Kuigi lõpptulemus on armas, siis mustriga ma täiesti rahul ei ole. Nimelt tuleks põll juhendit järgides hoopis roostekarva, nahkhiirt ja kübar olevaid tähti pole üldse olemas. Põlle jaoks valisin ise sobiva tooni ja teised probleemid saaks ka kergesti lahendatud, aga kurb, et selline eksitav pilt on pandud. Hiirel polnud suud ega kassil nina-suud ette nähtud, need tegin vaba käega juurde.


I am not hard-core Halloween fun but pumpkins and black cats are very cool. So, this pattern by A mon ami Pierre just had to be stitched. 
It is on 14ct Aida and stitched with DMC and Anchor treads (variegated pink and purple and black). Everything except the cat is done 2 over 1, cat is 3 over one.
Pattern is very cute but cover picture is misleading. Stars on the hat and bat are not charted. I also added face to the cat and mouth of the mouse. Looks cuter this way I think.
Regardless, loved stitching this one! 


Järgmise korrani!
Until next time!


9. nov 2021

Pisipoisi beebitekk / Blanket for a Baby Boy


Beebitekk abikaasa kolleegile. Muster on juba eelnevalt tuttav pajupuu oma. Kui tavaliselt teen teki ruudukujulise, siis sel korral tuli ristkülik. Mul oleks paar tokki alles jäänud, aga ei tahtnud neid ka niisama seisma jätta, nii et heegeldasin neli ruutu juurde ja poodi rohkema lõnga järele ei viitsinud minna. Samas pole ju ristkülikukujuline tekk halb, jätkub kauemaks, sest pikkust rohkem.


Kui siiani olen ruudud alati pahemalt poolt kokku õmmelnud, siis nüüd proovisin paremalt poolt kokku õmmelda ja minu arvates jäi tulemus ilusam. Lõngaks on Baby Bee "Stork Struck" mint charm  värvitoonis. Värv ei tule kahjuks üldse pildil välja, tegelikult on see armas leheroheline. Heegelnõel oli vist 5.5mm (number oli maha kulunud).

 
Baby blanket for my husband's colleague. I used the willow tree pattern and yarn by Baby Bee "Stork Struck" in mint charm colorway. It is very nice soft green which unfortunately was impossible to capture. Can't say the hook size, it might have been 5.5mm but the number was rubbed off. Squares are sewn together from the front.

 
Järgmise korrani!
Until next time!

8. nov 2021

Oven "Siil lilledega" / Cross Stitch Kit by Oven "Nature's Wonder"


"Nature's Wonder" on vene firma Oven tikkimiskomplekt. Kasutasin pakis olnud niite ja tegin täpselt mustri järgi, ainult tikkimisriide vahetasin välja. Originaalis pidanuks pilt olema valgel Aida kangal, aga minu arvates sobis linane hoopis paremini. Pilt tuli nii armas, et vääris ka professionaalset raamimist.


This is a kit by Oven "Nature's Wonder" (963). I used kit flosses but not the fabric. It was meant to be on white Aida but natural colored linen fits better, I think. Otherwise I followed the pattern to the dot and enjoyed the process a lot. Final result was so cute that I got it professionally framed as well.


Järgmise korrani!
Until next time!

31. mai 2021

Greta beebitekk / Greta's Blanket

See beebitekk läks pisikesele Greatale. Ideid otsides tahtsin midagi rahvuslikku ja silm jäi peale mustrile, mida kasutasin oma "Punaste tulpidega" sallis. See on pärit "Helga Rüütli" sallide raamatust ja minu lemmikmuster ka rahvuslikus tikandis. Lõpetasin i-cordiga. Lõng on puhas akrüül ja varda suurust ei oska ma öelda, sest unustasin kududes märkmeid teha. 
Suuruseks tuli u. 160 x 160 cm. Esimesel pildil on see just värskelt varrastelt maha saanud ja kass katsetab, kas tuli ka hea ja pehme tekk. Tekk jõudis enne uuele omanikule minna, kui avastasin, et see viimistlemata tekkipilt ongi ainuke, kus terve tekk näha. Nii, et las jääb siis see.


This is Greta's baby blanket. I wanted to knit something with traditional Estonian pattern in it and picked the one I had already used previously in my "Red Tulips Shawl".  It was created based on folk costume's embroidery and has always been my favourite. Edges are finised with i-cord.
Yarn is acrylic but unfortunately I can't say which size of needle was used as I forgot to make notes while knitting. Finished size of the blanket is about 160 x 160 cm. 
First picture was taken right after I cast off and Henry the cat is testing the quality. Only later came out that is only one where you can see whole blanket, so I decided to leave it.

Järgmise korrani!
Until next time!

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails