24. märts 2010

Müts

Täna hommikul väljas säravat päikest vaadates tuli mul meelde, et Jaan-Erikul puudub õhem müts. Küllap olen ma kohalike arvates veidi kiiksuga, aga minu meelest pole veel esimeste päikesekiirte saabudes suvi käes ja lapsel peab kevadel siiski ka müts peas olema.

Hommikupoole valmis müts, lõunaune ajal peitsin otsad ära ja pärastlõunal katsetasime väljas järele.


Kootud Sugar 'N Cream lõngast (100% puuvilla), põhilõng on kirju, et asi liiga igav ei tuleks, tegin  helesinisega natuke mustrit ka sisse.  Kokkuvõtmisel kasutasin varianti, mille kunagi Ilukuduja blogist leidsin  (kolmest kohast kahandamine). Vardad 4.5 mm.  Lihtne ja kiiresti valmiv müts. 


Thinner hat for Jaan-Erik. Knitted today morning from  Sugar 'N Cream yarn, with needles 7 US.  I didnt follow any certain pattern, just for decreasing used the method which I found from Ilutegija blog already some time ago.

23. märts 2010

Kolmnurkne linik / Triangular doily

See linik sai valmis juba eelmisel kevadel Saksamaal, kuid millegi pärast ei jõudnud ma aga kuidagi viimistlemiseni. Nüüd leidsin  selle viimaseid asju lahti pakkides jälle üles ning venitasin ära.

Liniku külje pikkus on 37 cm. Muster on võetud 1991. aasta aprilli Magic Crochetist (nr. 71), heegelnõela suurust ja heegelniidi nimetust ei suuda ma enam meenutada.
I crocheted this doily already a year ago, while living in Germany, but now finally had a moment to block it.  Pattern is from Magic Crochet no 71 (April 1991). One side measures about 15 inches.

20. märts 2010

Veinipunane Silvia / Winered Silvia

Mõnikord on nii, et asi jääb kummitama ja ootab oma tegemisjärjekorda. See kudum jäi mulle esimest korda silma juba eelmisel aastal. Nüüd võtsin kätte, ostsin mustri ning lõnga ja kudusin ära. Tulemuseks on soe ja paks kampsun, mis tänase mõne plusskraadiga ka ilma jopeta piisavalt sooja andis.

Mudel:  Sylvi - Mari Muinonen
Kootud suuruse M järgi Knitpicks Wool of the Andes Bulky (100 % Peruu villa) lõngast, kulus 10 tokki ehk 1 kg. Vardad 5.5.

Järgmistele kudujatele näpunäitena ütleks, et kui tahate pikka mantlit, siis järgige täpselt juhendis kirjas olevat lõnga ja varraste jämedust. Minu oma tuli originaalist lühem ja seda just peenemate lõnga ja varraste tõttu. Teiseks õppisin ka ise (õigemini tuletasin meelde), et ka mustris sõrmega järge ajades kududes ei tohi unustada enda teadmisi kudumisest, sest lõpptulemusena teed endale nii vaid tööd juurde.


Sylvie is knitted based on pattern by Mari Muinonen, from Knitpicks yarn Wool of the Andes Bulky (10 skeins) with needles 9 US. It is warm and cozy. My one is shorter than original (because different needles and yarn), take time to check gauge! Also I was reminded once again that even if you follow the pattern, you should  not forget your own knowledge about knitting, unless you want to do more work for yourself of course.   

4. märts 2010

Mänguvaip / Play mat

Ühes jaanuarikuu postituses rääkisin oma tõdemusest, et akrüüllõngast riideid teha ei saa. Kuna mul oli neid lõngu siiski terve kastitäis alles, hakkasin otsima võimalikult lõngamahukat projekti, milles neid ära kasutada. Knitpicks.com lehel sattusin selle vaiba mustrile. Eseme suurust ja kuluva lõnga kogust vaadates tundus olevat just see, mida otsin. Mustri kasuks kallutas otsuse ka see, et selline vaip meie majapidamises puudus.


 

 

 

  

Originaalis oli see kootud, mina heegeldasin, kinnissilmustega, ühes tükis. Proovisin kududa ka, aga lõpuks otsustasin siiski heegeldamise kasuks, sest nüüd on vaip ka teiselt poolt ilus vaadata. 

Suuruseks tuli 161x179 cm. Kasutatud lõngade hulgas olid Caron, Red Heart ja Windrush, kokku kulus mõned grammid vähem kui 2 kg. Heegelnõel 4.5 ja 5. Praegu tegin sinna kaunistuseks mõned lilled ka peale, kuid tulevikus võib vaipa veelgi täiendada ja selle näiteks tegelustekiks teha.


I had lots of acrylic yarn leftovers, so I tried to find a project which requires lots of yarn .  I found the pattern for this play mat  from Knitpicks.com webpage and it seemed perfect - we didnt have anyhing like this yet and it is big! Finished size is about 64 x 71 inces. It is made from Red Heart, Caron and Windrush yarn with crochet hooks 4.5 and 5.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails