17. juuni 2010

Praeguseks tehtud / Progress so far

Näitamaks, et asi edeneb, panen üles pildid mõnedest seni valminud ruutudest. Järgmised pildid tulevad juba valmis tekist.

These are pics of some squares I have knitted so far. Next pictures will be of finished afgan. 


Kohtumiseni!
Until next time!

11. juuni 2010

Õnnelehe sall / Shamrocks Shawl

Mu kallil õel on täna sünnipäev. Postituses olev sall on tema sünnipäevakingitus. Kuna ma ise viibin ookeani taga, siis andku sall talle edasi mu soe kallistus ja head mõtted!

Lõnga leidmine oli keerulisem kui arvasin, proovisin päris mitmeid, kuni leidsin Jade Sapphire Lacey Lamb lõnga (100% villa). Seda lõnga oli lausa nauding kududa ja tulemus jäi just nii õhuline ja õrn kui ma lootsin. Kahjuks ei märganud ma poes, et tegemist pole 100gr tokiga, vaid hoopis 60gr-sega.  Sama värvitooni enam poes polnud ja tellida ei riskinud, sest ei pruugi ju täpselt sama saada. Nii jäigi sall ilma korraliku äärepitsita, hakkasin küll hoogsalt pitsi külge kuduma, kuid lõnga jätkus vaid üheks õhksilmustega reaks. Samas ei ütleks ma nüüd pilte vaadates, et see salli ilu kuidagi vähendaks.

Kootud vardaga nr. 3, suuruseks 60x121 cm.  Muster Haapsalu salli raamatust. Õnnelehekiri on valitud täiesti teadlikult, sest tal on lähiajal toimumas tähtis sündmus, milleks edu ja kordaminekut hädasti vaja. Toogu see sall sulle õnne!
Kingituse juurde lisasin ka eritellimusel valmistatud õnnitluskaardi, mille autoriks on mu sõbranna Virginie.  Kuna me mõlemad õega oleme suured vampiirikirjanduse fännid, siis on  kaart temaatiline, ühendades endas nii sünnipäeva kui ka vampiirinduse. Virginie tehtut leiab tema Etsy poekesest.My baby sister has birthday today. This is my present for her. Shawl is knitted from Jade Sapphire Lacey Lamb yarn (100% Extrafine Lambswool). It would have been nice to have more than one skein, but there wasn't any more in the store and I didn't risk to order more, because it might be the same dye lot.

Knitted with needles 2 US (3 mm). Pattern used is taken from book Haapsalu sall and is called shamrocks pattern. I hope it brings her good luck and success, as she has one very important event ahead of her.

I also added custom made birthday card. The text on a card is kind of inside joke, as me and my sister are great fans of vampire books. It is made by my friend Virginie (her work can be found in her Etsy shop. ).


Kohtumiseni!
Until next time!

7. juuni 2010

... jälle sokid / Socks... again

Tegelikult koon ma ikka muid asju ka, aga sel korral veel mõned sokid.

Esimesed kaks paari on kootud ise mustrit moodustavast sokilõngast, seepärast ei kudunud ma ka mustrit sisse, vaid ühe paari tegin heegelmotiividega veidi põnevamaks. See oli mu esimene kogemus sellise lõngaga ja julgen soovitada küll, sokid tulevad suurema vaevata ilusad kirjud.

Suvised sokid

Lõng: Lana Grossa Meilenwelt Cotton (45% puuvilla, 42% villa, 13% polüamiidi), 1 tokk (100gr)
Vardad: 2.5
Säär on kootud soonikus, ülejäänud sokk parempidises koes. Lõng tundub "krobeline", kuid kude jääb ilus ühtlane ning sokid on jalas mõnusalt jahedad. 

Heegelmotiividega sokid


Lõng: Berroco Comfort Sock (50% akrüüli, 50% nailonit), 1 tokk (100gr)
Vardad: 3.25mm
Sokisääres on 4 heegelmotiivi, mis ma omavahel kokku õmblesin, siis heegeldasin saadud rõnga kinnissilmustega üle, korjasin silmad servast üles ja kudusin sokki edasi. Ülaserv on lõpetatud samal põhimõttel ning siis üle heegeldatud. See sokilõng võlus mind oma värvikirevusega, seda oli ka hea nii kududa kui heegeldada.

Jaan-Eriku sokid


Lõng: tundmatu
Varras: 2.5
Jaan-Erik on ennegi näinud, kuidas ma sokki koon, kuid sellel korral oli ta  soki jalgaproovimise protsessist täiesti vaimustuses. Nii sai temagi ühe paari.


Some more socks:
Summer socks are knitted with  needles 2.5 mm from Lana Grossa Meilenwelt Cotton.
Socks with crochet motive are knitted with needles 2 US from Berroco Comfort Yarn. 
Socks for Jaan-Erik are knitted from stash yarn with needles 2.5 mm. 

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails