30. jaan 2010

Punased roosid / Red roses

Rändlind kirjutab oma blogis pikalt ja põhjalikult sellest, milline on Kanadas lõngaga olukord, kuidas ta ikkagi otsustas oma teadmisi akrüülist ignoreerida ja mis selle tulemuseks oli. Usas on  99% müügil olevatest lõngadest samuti puhas akrüül. Ülejäänud on küll naturaalset materjali sisaldavad, kuid väga kehva värvivalikuga. Nii ma olengi internetipoodide tubli klient.

Siiski oli mul kodus olemas mõned aastad tagasi  freecycle kaudu saadud hunnik akrüüllõngu ja kuna kudumise kihk oli nii suur, et ei kannatanud uue tellitud lõngalaadungi saabumist ära oodata, otsustasin minagi oma teadmisi sellest materjalist eirata ning tulemusena astusin samasse ämbrisse.


  

Muster on pärist ajakirja Vogue Knitting Holiday 2005 numbrist, see on iseenesest  mõnus ja järgmisel korral valin ka sobiva lõnga. Olemasolevad akrüüllõnga tagavarad kasutan aga kuskil mujal ära, sest riideid sellest tõesti kududa ei saa.


Red roses for Valentine´s Day. Design and pattern from Vogue Knitting Holiday 2005 issue. It was really wrong to use acrylic yarn for this project, have to remember it for next time.

25. jaan 2010

Fair Isle vest / Fair Isle vest

Sokkide kudumisel tuli mulle meelde kui mõnus on mitme lõngaga kududa. Vaatasin oma käsitööajakirjades ringi ja Simply Knittingu 18.st numbrist jäi silma Fair Isle lastevest.

Lõngad leidsin olemasolevatest tagavaradest. Kootud varrastega nr. 4 ja 4.5.


 

  Fair Isle vest for my son. Pattern is from Simply Knitting, yarn is leftover from other projects, knitted with needles 4 and 4.5 mm.

Sik-sakilised sokid / Zikzak pattern socks

Külmast ilmast tingituna kudusin omale sokid. Kui ma nii väga usse ei kardaks, siis nimetaksin neid vist rästikusokkideks, aga las nad jäävad praegu sik-sakilise nimega. Mustri leidsin Simply Knittingust nr 55, kuid päris üksühele maha ei teinud. Originaalmustril oli sääreosa pikem, kuid katsetamise tulemusena sain aru, et see ei jää jala ümber kuigi ilus. Harutasin tehtu üles ja tegin lühema. Nüüd olen rahul.

Kirju lõng on leitud lõngakastist, musta ostsin juurde. Kokku kulus u. 150 grammi. Kootud vardaga 4.5 mm.
Socks for me. Pattern is from Simply Knitting no. 55. About 150 gr of yarn and double pointed needles size 4.5 mm were used .

7. jaan 2010

Lehemustrilised kaelasoojendajad / Neckwarmers

Puulehtedega õlasall 
Selle õlasalli tegin ma endale. Tahtsin sellist, mis sobiks mõeldud mantli peal kandmiseks ning oleks piisavalt suur, et vajadusel pähe tõmmata. Seni pole veel otsustanud, kas panna ka narmad külge või mitte.


 

 

 

Suuruseks 183x47 cm, muster 2005 aasta Vogue Knittingust, lõngaks GGH Cumba (42% villa, 28% alpakat ja 30% akrüüli), mida kulus 4 tokki (200 gr). Väga mõnus nii kududa kui heegeldada. Kootud vardaga nr. 5, äärepits heegeldatud nõelaga 3.5.

Punaste pohlalehtede rätik
Kootud inimesele, kes ei armasta suuri salle, kuid talvel siiski kaelasoojendajat vajab ja miski muu kui punane värv ei tule tema puhul kõne allagi. 

Räti suuruseks on 65x70 cm. Pohlalehe muster on võetud Haapsalu sallide raamatust, äär kinnissilmustega üle heegeldatud. Varras nr. 4. Lõngaks Mondial, La Perle Prestigo Super Kid Mohair, kulus 50 grammi ehk kaks tokki.


Blue shawl with leaf-pattern is knitted from  GGH Cumba (4 skeins) with needles size 5, for laze crochet hook size 3.5 mm was used. Pattern is from Vogue Knitting. Finished size of the shawl is 183x47 cm.

 Red scarf's pattern is taken from book Haapsalu sallid and is called lingonberry leaf pattern. Yarn used was Mondial, La Perle Prestigo Super Kid Mohair (50gr), needles size 4. Finished size is 65x70 cm. 

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails